+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Goji marjad 500 g, mahe

partii *

Vaata parim enne kuupäeva!

Tootekood: 10400500
15,20 €
Säilitada:kuivas ja jahedas (mitte üle +20°C)
100 g toodet sisaldab keskmiselt:
Energiasisaldus 1436 kJ/ 343 kcal
rasvad 1,2 g, millest küllastunud rasvhapped 0 g;
süsivesikud, 64,1 g, millest suhkrud 46,1 g; valgud 13,9 g; sool 0,28g

Hiinas öeldakse, et kui süüa iga päev peotäis goji marju, püsid terve päeva õnnelikuna. Nende mõju pidavat ajapikku kuhjuma ja lõpuks ei lahku naeratus kunagi su näolt.

Kas goji marjade söömine just õnnelikuks teeb, me lubada ei saa, sest eestlased peavad igaühe õnne sepaks teda ennast, kuid idamaade tarkus võib abiks olla küll ja ka gojid marjaks ära kuluda. ;)

 Nii goji marjad kui ka ženšenn on Hiinas sajandeid hinnatud loodusravi vahendid. Hiinlased usuvadki, et kui kumbagi neist pikka aega kasutada, pikendab see märgatavalt inimese eluiga. Ženšenni peetakse pidevalt kasutamise jaoks liiga tugevatoimeliseks ja suured kogused ei pruugi sobida kõrge vererõhu või südamehaigustega inimestele. Goji marjad on palju pehmetoimelisemad ja neil ei teata ka pideval tarvitamisel olevat mingeid kahjulikke omadusi. Hariliku taralõnga viljad on juba iidsest ajast olnud olulised ka taoistlikes tervisetavandites. Kuigi harilik taralõng on üsna levinud taim, peavad taoistid just seda taime lausa transtsendentaalseks.

Kasulikud omadused

Goji marjade beetakaroteeni sisaldus on suurim kõigist toiduainetest maailmas. Inimese maksaensüümide toimel muudetakse beetakaroteen A-vitamiiniks. Goji marjades on rikkalikult C-vitamiini ning märkimisväärses koguses vitamiini B1, B2, B6 ja E-vitamiini. C-vitamiini peetakse väga tähtsaks rõõmsa meeleolu jaoks.

Goji marjad sisaldavad 18 erinevat aminohapet, millest 8 on inimorganismile väga olulised (nt isoleukiin ja trüptofaan). Leukiini inimorganism ei suuda ise toota, seega saame seda ainult toiduga. Leukiin on nt rinnapiima oluline koostisosa ja tähtis ka immuunsüsteemi toetajana.

Goji marjades on rikkalikult mikroelemente – 21, põhiliste hulgas on tsink, raud, vask, kaltsium, germaanium, seleen ja fosfor. 100 g küpseid marju sisaldab u 7–11 mg rauda.

Hiina goji marjad pakuvad väga väärtuslikke toitaineid lastele alates varastest kasvuaastatest kuni täiskasvanuks saamiseni. Korralik toitumine on laste kasvavale organismile eriti tähtis, esmajoones naftatoodetest tuleneva saaste ja mürkainete koormava mõjuga võitlemisel.

Kas eelistada suuremaid või väiksemaid marju?

Ühe Hiina tootjaga vesteldes selgus, et paljud hiinlased eelistavad väiksemaid marju, sest seal on vitamiinide kontsentratsioon kõrgem. Suuremates marjades on lihtsalt rohkem vett. Hiinlased tarbivad neid marju ise väga palju, sest ühe nende legendi kohaselt aitab peotäis marju päevas püsida rõõmsa ja õnnelikuna. Samas suuremad marjad on tõepoolest niisama söömiseks palju mõnusamad.

Meie klientide hulgas on samuti mõlemaid. On neid, kes tahavadki väiksemaid, et neid pulbriks jahvatada ja seda lisada laste toitudele, toortoitudele vms. Isegi näomaske tehakse nendest. On neid, kes tahavad suuremaid, et kasutada kuskil kaunistusena või niisama süüa. On neid, kes teevad teed ja sellisel juhul pole vahet, milliseid marju kuuma vette panna.

Kasutamine idamaises meditsiinis

Goji marjade regulaarne kasutamine tagab idamaiste teadmiste järgi pika, tegusa ja õnneliku elu. See aitab hoida immuunsüsteemi tervist (sh spetsiifilist ja mittespetsiifilist immuunvastust), toetab silma ja kõrva funktsioone, maksa talitlust, hoida normaalset vererõhku, kolesterooli ja veresuhkru taset, annab juurde elujõudu, täiendab luuüdi, tugevdab luid ja kõõluseid ning aitab kaasa rasvkude vähendavatele ning lihaseid kasvatavatele tegevustele. Goji marjad sisaldavad polüsahhariide, mille immuunsüsteemi tugevdav mõju on leidnud kindlat tõestust. Sama polüsahhariid on osutunud ka aineks, mis ergutab hüpofüüsis inimese kasvuhormooni kui meie sisemise võimsa vananemisvastase hormooni eritumist.

Lapseootel emad kasutavad sageli Lyciumi esimese kolme raseduskuu jooksul hommikuste iiveldushoogude ennetamiseks.

Marjad võivad pideval tarvitamisel märgatavalt alandada veresuhkru taset ja parandada süsivesikute taluvust. Seda kasutatakse laialdaselt ka diabeedi ravis ning kliinilistes uuringutes on kinnitatud, et see alandab kolesteroolitaset.

Hiinas tehtud uuring näitas, et goji marjad toetavad hematopoeetilist talitlust ja sobivad raviks luuüdi puudulikkuse korral.

Vanas Hiinas olid goji marjad väga populaarsed nägemist parandavate omaduste tõttu. Goji marjade mõju nägemisele on kontrollitud ka katseliselt. Viidatud katses osales 27 inimest, kellel paranes märgatavalt silmade kohanemine pimedas ning tõusis A-vitamiini ja karoteeni sisaldus vereseerumis (nägemisteravuse näitajad). Paranes ka hämaras nägemine.

Goji marjad on tugevad antioksüdandid. Marjad hoiavad normaalset rakkude kasvu ning soodustavad DNA taastumist. Goji marjad võimaldavad tõsta immunoglobuliin A taset (immuunfunktsiooni näitaja) ja kuna immunoglobuliin A taseme langus on üks vananemise tunnustest, viitab selle taseme tõus sellele, et goji marjad võivad aidata rikutud DNA-ahelatel end parandada ja kudede degeneratsiooni tõrjuda.

Jaapani ja hiina teadlased on kinnitanud, et goji marjad ja ka hariliku taralõnga leheekstrakt võib in vitro hävitada mitmeid erinevaid vähirakke. Tehtud on ka paljulubavaid inimkatseid ja in vivo uuringuid. Goji marjad sisaldavad germaaniumi ja muid aineid, mis näivad suutvat alla suruda või tõkestada vähirakkude DNA sünteesi, häirides rakkude jagunemisvõimet ja seega pidurdades vähirakkude paljunemist.