+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Ingver jahvatatud 80 g, mahe

partii *

Tootekood: 72200080
3,00 €
Ajalugu
Aasias on ingverit maitse- ja ravimtaimena pruugitud tuhandeid aastaid. Kuulus Hiina filosoof Confucius maitsestas ingveriga kõiki oma toite, sest ingveri igapäevane tarvitamine usuti tagavat pika eluea. Euroopasse jõudis ingver ühtede allikate väitel 11. sajandil toimunud ristiretkedelt. Teised on aga veendunud, et veneetslane Marco Polo nägi 13. sajandil Hiinas seda maitseainet esmakordselt ja kirjeldas ingverit siis ka eurooplastele. Igal juhul oli tegemist tõelise eksootilise luksuskaubaga, mille eest rikkad maksid muinasjutulist hinda. Eriti populaarseks muutus ingver Inglismaal, kus tänapäevalgi ei kujuta elu ette ginger ale´ita või gingerbread´ita.
Maitseainena
Ingverit tarvitatakse värskelt või kuivatatult jookide, toitude ja kondiitritoodete maitsestamiseks ning maiustuste valmistamiseks. Ta sobib nii jookidesse nagu teedele, limonaadidele ja kaljadele.
Ingveril on kindel roll ka magustoitude maailmas. Eriti hästi sobib ingver kokku mahedamaitseliste puuviljadega nagu banaan, melon, pirn, virsik jne. Ingverit võib kasutada pudingite, kissellide, küpsiste, präänikute, kookide, jäätiste ja marmelaadide maitsestamisel.