+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kookosõli külmpressitud 1 kg, mahe

partii *

Tootekood: 60501000
12,00 €

Säilitada: kuivas ja jahedas ( alla +20°C)
100 g toodet sisaldab keskmiselt:
Energiasisaldus 3693 kJ/ 898 kcal;
rasvad 99,6 g, millest küllastunud rasvhapped 93,9 g;
süsivesikud 0 g, millest suhkrud 0 g; valgud 0,3 g; sool 0 g

Kookosõli
Cocos nucifera

Lääne-Euroopas on kookos toidulaual võrdlemisi haruldane ning seda tarvitavad terviseteadlikud inimesed. Kolmandikus maailmast on tegemist aga juba põlvkondade vältel väga igapäevase toiduainega. Näiteks Vaikse ookeani lõunaosas elavate saarerahvaste seas, kus paiguti saadakse kuni 60 protsenti päevasest kaloraažist kookosest. 
Samal ajal on mujal maailmas ülekaalulisus üha kasvav probleem. Lisaks kalorite hulgale on oluline ka nende allikas, sest erinevad toidud mõjutavad meie kehas toimivaid hormoone.

Toote kirjeldus
Külmpressitud kookosõli, millel on mõnus kookose maitse.
Kookosõli on üks vähestest toiduainetest, mille kohta võib tõesti öelda, et see on supertoit. Selle tarvitamist soovitavad toitumisnõustajad neile, kes soovivad kaalu alandada ning kasutavad looduskosmeetika tootjad, et inimese nahka kahjulike keskkonnamõjude eest kaitsta.  
Kookospähklil on oma kindel koht Aasia ja Vaikse ookeani riikide, aga ka Islandi rahvameditsiinis.

Omadused

Kookosõlis on rasvhapped, millel on tõestatud tervislik toime. Kuigi kookosrasva ja -õli on kunagi ka maha tehtud, sest selles on küllastunud rasvu. Ligi 90 protsenti kookosrasva rasvhapetest on küllastunud. Uuemate uuringute kohaselt on tegemist aga peamiselt tervisele ohutute rasvadega.
Läbi on viidud palju uuringuid, milles on osalenud tuhandeid inimesi ning ühtki seost
südamehaigustega pole leitud, sest kookosrasvas olevad rasvad ei meenuta millegagi neid rasvasid, mida inimene omastab lihalõigust või juustust. Kookosrasvas olevate rasvhapete toime on teine, ja neid töötleb ka organism teisel moel. Nii on pigem tegemist kolesterooli alandava toiduainega.
Kookosrasva rasvhapped lähevad seedekulgast kohe maksa, kus neid kasutatakse kiire energia allikatena ehk ketoonidena, millel on terapeutiline toime ka ajutegevusele näiteks epilepsia ja Alzheimeri tõve korral.
Kookosrasvas olevad triglütseriidid suurendavad aga kalorite põletamist. Mõne uuringu järgi piisab vaid 15-30 grammist, et kulutada ööpäevas 120 kalorit rohkem.
Samas vähendab kookosrasva tarvitamine söögiisu, mistõttu on ka vähem, mida kulutada. 

Kookostoodetes puuduvad transrasvad, need on gluteenivabad ja hüpoallergilised.
Kasulikud omadused ilmnevad aga ainult mahetoodetud kookosõlil ja -rasval, mis on rafineerimata.


Kasutamine

Kookosõli kasutatakse kosmeetikas ning toidu valmistamisel. Kookosõli ei kaota oma kasulikke omadusi ka kõrgel temperatuuril.

 

Loe lähemalt kookostoodete kohta juba meie blogist!