+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Nelk 70 g, mahe

partii *

Vaata parim enne kuupäeva!

 

Toote alt näed ka täpsemat tootekirjeldust ning toiteväärtust. Samuti on võimalik anda tootele hinnang. 

Tootekood: 72000070
4,50 €
Päritolumaa: Sansibar

Valdavalt on tuntud maitseainene kuivatatud nelgipung, kuid mõnikord on mugavam kasutada pulbrit – seda saad ise kodustes tingimustes jahvatada, kuid ära tee seda korraga palju valmis, sest pulbrist aurustuvad eeterlikud õlid kiiresti.

Nagu teistegi toitude ja vürtside puhul, mängib ka nelgi toimete või kõrvaltoimete puhul rolli nende kasvukoht ning hilisem töötlemine. Mittemahedast nelgist on leitud nii taimekaitsevahendite kui ka raskemetallide jääke, mis päris kindlasti inimesele kasulikud ei ole.

NIPP: nelgi headust saad katsetada, kui paned õiepunga vette. Mis saab horisontaalselt veepinnale, sellel pole enam palju väärtust säilinud, kui aga pung vajub põhja või jääb püsti-poolpüsti ulpima, on kõik kasulik alles. 

Kasutamine toidus

Nelgi kohta öeldakse, et see on Eestis tuntud maitseaine, kuid valdavalt on see tuntud hoidiste tegemise hooajal. Kasutus väljaspool marineermise kõrghooaega tundub olevat napp. Tegelikkuses on nelgil palju rohkem kasutusvõimalusi kui marinaadid seentele, kurkidele, kõrvitsale. 

Paljud ei kujuta ettegi, kus kõikjal kokad nelki kasutavad, sest oma puise tekstuuri tõttu eemaldatakse need toidust enne serveerimist, mistõttu ei osata maitset nelgiga seostadagi.

Nelki lisa kuumale toidule vahetult enne valmimist, kuna selle toimeained eralduvad vette suhteliselt kiiresti.

Kasutusvõimalused: külmad ja kuumad joogid, küpsised jt küpsetised, ahjuroad, hautised, liha-, kala-ja linnulihatoidud, pudingud, supid, kastmed, paasturoad. 

Loe nelgi ja selle kasutusvõimaluste kohta rohkem meie blogist

Registreeru püsikliendiks ja saa igalt

e-poe ostult 5% soodustust.

Registreerun