+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

5 mõtet, miks tarbida goji marju

06.12.2019 / 0 kommentaari
5 mõtet, miks tarbida goji marju

(3 min lugemine)

Meie e-poest leiad goji marju nii 250-, 500- kui ka 1000-grammistes pakkides. Leiad goji klõpsates siia

 

Goji marjad (Eestis tuntud ka kui hundimarjad) on Aasiast pärit supertoit, mida on sealses meditsiinis kasutatud juba üle 2000 aasta. Nüüdseks on goji marjad levinud üle maailma ning nad on laialdaselt tuntud oma imeliste tervislike omaduste poolest.

 

5 põhjust, miks on kasulik goji marju tarbida

 

1. Parem silmade tervis. Arvatakse, et goji marjad aitavad silmade vananemisega seotud haiguste vastu. Goji marjad sisaldavad suurtes kogustes antioksüdanti zeaksantiin, mis kaitseb silmi UV kiirguse eest ning annab goji marjadele nende iseloomuliku erkpunase värvuse. Samuti on goji marjades kõrge A-vitamiini sisaldus. 

 

2. Tugevam immuunsüsteem. Erinevad antioksüdandid, mis goji marjades sisalduvad, kaitsevad organismi kahjulike haiguste eest ning ennetavad põletikke. Kõrge C-vitamiini sisaldus aitab säilitada immuunsüsteemi vastupanuvõimet kergema külmetuse vastu. 

 

3. Looduslik kaalulangetaja. Goji marjades sisaldub suur kogus energiat - nad on magusad, maitsevad suurepäraselt ning on pungil täis kiudaineid, mis kõhtu täis hoiavad. Samas on neis võrdlemisi madal suhkru- ja kalorisisaldus, mis teeb nad eriliseks võrreldes teiste kuivatatud puuviljadega.

 

4. Hea naha tervis. Goji marjad sisaldavad beetakaroteene, mis on tuntud oma nahatervist parandavate omaduste poolest. Beetakaroteene kasutatakse nahakreemides naha tervise parandamiseks, päikese kaitseks ja vananemistunnuste leevendamiseks. 

 

5. Stressileevendaja. 2016. aastal läbiviidud uurimistöös täheldati hiirtel, kellele anti goji marju süüa, vähem ärevusest tekkinud käitumismustreid. Teises USA-s tehtud eksperimendis nähti, et inimesed, kes tarbisid pidevalt goji marjade mahla, olid rõõmsamad ja rahulikumad. 

 

Goji marjade kasutamine

 

Goji marjad on nagu rosinad või teised sarnased marjad. Lisa neid enda hommikuhelvestele, smuutidesse või jogurtisse. Samuti sobivad nad ideaalselt salatitesse. Goji marju võib ka lisada küpsetistesse erilise magusa maitse lisamiseks nt sealiha- või kanaroogadele. 

 

Goji marju soovitatakse süüa paar peotäit päevas, sest tegu on väga tugeva toimeainega marjadega. Neid ei soovitata üldse tarbida inimestel, kes tarbivad igapäevaselt mingisuguseid ravimeid või kellel on allergia puuvilja vastu.

 

Tule ja külasta Tartus meie mahepoodi aadressil Jalaka 83.  

 

Allikad: 

 

https://www.healthline.com/health/goji-berry-facts#side-effects

https://www.medicalnewstoday.com/articles/322693.php

https://www.webmd.com/diet/goji-berries-health-benefits-and-side-effects

 

Kommentaarid