Ei leidnud sobivaid tulemusi. Proovi otsida üldisema märksõna järgi.

Kinoajahu - kõige valgurikkam jahu

by Armastusest Inspireerituna OÜ Armastusest Inspireerituna OÜ on 19.12.2020

Kinoajahu - kõige valgurikkam jahu

Armastusest e-poest leiad mahe kinoajahu müügil 1000-grammises pakendis. Soeta kinoajahu SIIT

Kas kinoajahu on sobilik kokkamiseks?

Jah, kinoajahu sobib suurepäraselt kokkamiseks. Kinoajahu on lisaks kokkamise mugavusele väga tervislik - see sisaldab suurt kogust valke ja kiudaineid. 

Kinoajahu on eriti hea gluteenivabaks kokkamiseks. Gluteiin on valk, mis aitab teraviljades struktuuri hoida. Kinoajahu kõrge proteiinisisaldus aitab hoida struktuuri muid abivahendeid kasutama. 

Kuidas kinoajahu maitseb?

See oleneb täiesti sinu maitsete tundlikkusest. Kinoajahu võib olla üsna mõru osadele inimestele, aga jällegi teised ei pruugi jällegi üldse tunda kinoajahu maitset. Niisiis on esmakordsel kasutamisel mõistlik küpsetada valmis näiteks väikene kogus küpsiseid ning proovida, kas maitse annab tunda. 

Kui sulle tundub kinoajahu mõruna, on sellele probleemile kerge lahendus. Järgmine kord lihtsalt rösti õrnalt kinoajahu enne kokkamist. 

Kuidas kinoajahu röstida saad vaadata siit videost:


Kuidas kasutada kinoajahu?

Kinoajahu saab kasutada täpselt samamoodi nagu teisi jahusid väga erinevatel viisidel erinevates roogades. Ainus erinevus on, et kinoajahu on väga tervislik ja toitaineterikas võrreldes teiste jahudega. 

Kinoajahust võib teha vahvleid ja pannkooke, küpsiseid, brownisi, gluteenivaba pitsat, leiba, tervise batoone, snäkke, muhvineid jne. 

Kas kinoajahu on tervisele kasulik?

Kinoajahu peaks küll panema tervislikke toituainete hulka. Kinoa ise on juba üks tervislikumaid toiduaineid, niisiis kinoajahu ei tohiks kuigi palju erineda, kuivõrd kinoajahu on tehtud jahvatatud kinoast. 

Kinoajahus ei ole vaid kõrge valgu ja kiudainete sisaldus, selles on ka märkimisväärses koguses rauda ning muid mineraale ja väiksemas koguses süsivesikuid kui nisujahus. 

Allikad: simplyquinoa.com