Ei leidnud sobivaid tulemusi. Proovi otsida üldisema märksõna järgi.

Miks maitseb mahetoit teisiti?

by Armastusest Inspireerituna OÜ Armastusest Inspireerituna OÜ on 15.10.2020

Miks maitseb mahetoit teisiti?

Miks maakodust puu alt korjatud õun on kordades maitsvam kui poodides puuviljalettidel müüdav? Võib-olla oled ka tähele pannud, et toiduained ei maitse enam nii hästi, kui need lapsepõlves maitsesid. 

Mahetoit sobib suurepäraselt just sulle, kui oled väsinud toodete lahjast/nõrgast maitsest. Kui sa otsid seda "päris" maitset, mida on keeruline kirjeldada. 

Foto: pixabay

Millest tuleneb mahetoidu maitseerinevus? 

1. Mahetoodangu korje ja "parim enne" kuupäeva pikim vahemik ei ületa üldiselt 24 kuud, samas poekaubal võib nende kuupäevade vaheline aeg olla isegi 2-3 korda pikem. 

2. Lisaks tootmisele on erinevused säilitus- ja pakendamistingimuste osas. Vahe seisneb näiteks selles, kas toode on pakendatud vaakumisse või gaasikeskkonda ja kas riiulitel seisab toodang toatemperatuuril või ööpäevaringse jahutusega laos. Toodete kuumutamine ja röstimine, mis tagab küll toodete parema säilivuse ja vältima hallitust, jätab inimorganismi ilma paljudest toitainetest, mis tootes olemas on. Samuti kahjustab liigne töötlemine toodete maitseomadusi. 

3. Mahetoitu kasvatatakse pestitsiide kasutamata. Kui toit kasvab  kemikaalideta, säilib sellel ka tugevam maitse. Parem maitse tuleneb kõrgemast antioksüdantide arvust (mahetoidus 18%-70% kõrgem osakaal), mis mõjutab otseselt toidu aroomi, maitset ja selle tunnetust suus. Inimmeeltel on kergem tunnetada seeläbi toote unikaalset maitset. 

4. Rikkumata mullas on madal lämmastiku sisaldus. Konventsionaalses mullas on lämmastiku sisaldus samas üpris kõrge. Lämmastiku rikas muld on halb, sest taim kasutab lämmastikku kerge, lihtsa energiaallikana kiiremini üles kasvamiseks. See loob olukorra, kus taimeviljal jääb vähe aega maitse väljakujunemiseks ning antioksüdantide tootmiseks. 

Viimase aja uuringud on välja toonud, et inimorganism omastab toitaineid mahetoidust paremini – seega kõht saab kiiremini täis ja toitu kulub vähem.

Armastusest Inspireerituna OÜ peab oluliseks värsket korjet, õiglast kaubandust ja kunstlikest kemikaalidest vaba toodangut. Usume, et vastavalt toodetud toit on kõrgema kvaliteediga ning loodushoidlikum.

Armastusest firmas püüame veel vältida tarbetut pakendamist ja pakume soodsamat kilohinda suuremale pakendile. 

Osta mahetooted SIIT.