+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Miks meie tooted on teistsuguse maitsega?

10.01.2019 / 0 kommentaari
Miks meie tooted on teistsuguse maitsega?

Miks maakodust puu alt korjatud õun on kordades maitsvam kui poodides puuviljalettidel müüdav? Sest see on "päris", see on kasvanud putukamürkide vabalt ning sellel pole vaja järgmised 24 kuud punapõsksena püsida.

Meie isiklik kogemus näitab, et nende "vanaema õunte" seemned idanevad märksa paremini kui poe punapõsise kaunitari omad.

Sama on lugu teistegi toiduainetega.  Mõni ei pea isegi maitsma - tunnetab vahet elujõus energeetiliselt.

Põhikooli bioloogiatundides õpetati ja kogemuslikult on kinnitust leidnud, et seemne kvaliteedist sõltuvad nii idanemise kiirus, aga ka noore taime elujõud, vastupidavus haigustele. Seemnest tärkab elu, selles on tärkamiseks kõik vajalik - vitamiinid, mineraalid, valgud, süsivesikud, ensüümid, potentsiaalne energia.

See kõik on kahtlemata väärtuslik ka inimorganismi jaoks. Ameerika indiaanlastel on seemned tähtsal kohal toidulauas ja ravimisel olnud aastasadu. Ja mitte ainult Ameerika indiaanlastel, ka meie esivanematel. Arstid ja nn teaduspõhine ravimine on võrreldes rahvaravi pärandiga nooruke. Vähemalt maarahva jaoks.

Tänapäeval on justkui kaks ühendatud, aga ei ole ka. Rahvaravis püütakse anda toimetele teaduslikke seletusi, kuid teaduspõhises meditsiinis on esivanemate tarkus paljuski (taas või veel, sõltub arstist) tabu.

Arst võib teiega mitte nõustuda, aga teadma peaks ta ikkagi, kui otsustate mingit loodusravi enda peal rakendada.

Tulles tagasi alguse juurde, siis millest ikkagi maitseerinevus? Armastusest Inspireerituna veebipood pakub valdavalt mahetoodangut. Ja kuigi on ka neid, kes usuvad, et väljaspool Euroopat pole mahe võimalik, sest „kes seal Ladina-Ameerikas või Türgis ikka neid kontrollib“, siis Euroopa Liidus oma toodangu müümiseks on nõudmised neilegi väga ranged. Ei piisa ühest või kahest loast, neid on kümmekond. Kui tõestada ei suuda, et kasvatamine ja tootmine vastab siinsetele nõuetele, mahemärgistust ei saa.

Mahetoodangu korje ja "parim enne" kuupäeva maksimaalne vahemik ei ületa üldiselt 24 kuud, samas kui poekaubal võib see olla isegi 2-3 korda pikem. Lisaks tootmisele on erinevused ka korje-, säilitus-ja pakendamistingimuste osas: kas toode on pakendatud vaakumisse või gaasikeskkonda; kas riiulitel seisab see toatemperatuuril või ööpäevaringse jahutusega laos. Näiteks kuumutamine ja röstimine, mis peaks tagama seemnete parema säilimise ja vältima hallitust, jätab inimorganismi neid tarbides ilma ka paljudest toitainetest, mis tootes olemas on.

Samas, "parim enne" ei tähenda veel, et pärast seda oleks toote kasutamine kuidagi ohtlik või oleks tegemist riknenud kaubaga. Tuletame meelde, et riknemisohtlikele toiduainetele pannakse kuupäev märgistusega "kõlblik kuni". 

Viimase aja uuringud on korduvalt välja toonud, kuidas inimorganism omastab toitaineid mahetoidust paremini – seega kõht saab rutem täis ja toitu kulub vähem ning taljeümbermõõt püsib kontrolli all.

Armastusest Inspireerituna OÜ peab oluliseks värsket korjet, õiglast kaubandust ja kunstlikest kemikaalidest vaba toodangut. Usume, et selliselt toodetud toidus on rohkem elujõudu ka inimese jaoks. Elujõudu armastada loodust ja teisi inimesi enda ümber.

Kas te ikka teate, kuidas maitseb päikesekuivatatud ananass või millise mekiga on mahedalt toodetud kuivatatud mangolaast? Kui ei, siis on aeg ahvatlusele järele anda!

Armastusest keskkonna vastu püüame vältida tarbetut pakendamist ja pakume soodsamat kilohinda suuremale pakendile. Armastusest kliendi vastu leiab meid lisaks e-poele laatadelt üle Eesti, samuti mõningatest kauplustest, näiteks Kaubamaja Gurmee osakonnast, Stockmannist, samuti on meil edasimüüjad Viimsis, Nõmmel, Pärnus, Paides, Võrus (Maksimarket). Kaupluste hulka loodame veel sel aastal laiendada.

Kommentaarid