+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Miks on kasulik süüa musti mooruspuumarju?

13.12.2019 / 0 kommentaari
Miks on kasulik süüa musti mooruspuumarju?

(3 min lugemine)

 

Meie e-poest leiad musti mooruspuumarju 400- ja 1000-grammistes pakkides. Leiad mustad mooruspuumarjad klõpsates siia

 

Musta mooruspuu kodumaa on Lääne-Aasia. Musta mooruspuu marjad on eelkõige tuntud oma suurepärase maitse poolest. Hiina rahvameditsiinis kasutatakse ära ka mooruspuu koort, lehti ja teisi osi.

 

Mooruspuud on laia võrastikuga heitlehelised puud, mis kasvavad soojades subtroopilistes Aasia, Aafrika ja Ameerika regioonides. Mooruspuumarjad kasvavad sarnastes kobarates nagu mustsõstrad ja murakad. 

 

Miks on musta mooruspuumarjad kasulikud?

 

1. Madala kalorsusega kommi asendaja. Mustad mooruspuumarjad sisaldavad vaid 43 Kcal 100g kohta. Samas on nad parajalt magusad, et rahuldada iga magusasõbra soovid. 

 

2. Potentsiialne raskete haiguste ennetaja. Mooruspuumarjades sisaldavad suurtes kogustes fenoolilisi flavnoide. Teadustööd on näitanud, et marjade tarbimine võib olla efektiivne vähi, diabeedi ja infektsioonide ennetamiseks. Samuti võivad mooruspuumarjad aidata ennetada südameatakki. 

 

3. Tähtis c-vitamiini- ja rauaallikas. C-vitamiin on tugev looduslik antioksüdant. C-vitamiini rikkad toidud aitavad organismi kaitsta viiruste ja muude kahjulike pisikute vastu. Rauda on vaja hemoglobiini tootmiseks punastes vererakkudes.

 

Musta mooruspuu kasutamine

 

Mustad mooruspuumarjad on võrreldes valgete ja punaste mooruspuumarjadega magusamad. Musti mooruspuumarju võib edukalt ära kasutada kookides, pudingutes ja moosides. Samuti sobivad nad väga hästi igasuguste pähkli- ja marjasegude sisse. Musta mooruspuumarjad sobivad ka salatitesse, smuutidesse ning jogurtitesse. 

 

Võimalikud kõrvaltoimed 

 

Mooruspuumarjade söömisega võib kaasneda veresuhkru langus, mis võib olla ohtlik osadele inimestele. Soovitame esimestel kordadel tarbida väiksemaid koguseid marju ning ajapikku koguseid vastavalt enesetundele suurendada. Tule ja külasta Tartus meie mahepoodi aadressil Jalaka 83.Kasutatud allikad:

https://www.feedipedia.org/node/122

https://www.nutrition-and-you.com/mulberries.html

https://blog.usejournal.com/mo-mulberry-the-essential-guide-to-all-you-need-to-know-about-mulberry-28a0c11b611

 

 

Kommentaarid