Ei leidnud sobivaid tulemusi. Proovi otsida üldisema märksõna järgi.

Suveroheline nisuoras pakatab vitamiinidest

by Armastusest Inspireerituna OÜ Armastusest Inspireerituna OÜ on 06.12.2020

Suveroheline nisuoras pakatab vitamiinidest
Nisuoras koosneb noortest nisuvõrsetest. Kuivatatud võrsetest tehtud pulber on väga kasulik nii inimestele kui ka loomadele.

Nisuorase kasutamine

Sõltumata sinu tervisenäitajatest võib päevase nisuorase pulbriga täiendatud smuuti menüüsse ikkagi lisada. 
Korraga on soovitatav tarbida 10-15g. Katseta nisuorase pulbrit nt salati- või dipikastme lisandina. Nisuorase pulber sobib ka koogi, jäätise, küpsiste, muffinite ja leiva sisse. Kombineeri pulbrit näiteks koos kakao, porgandi, kookose, laimi või vaniljega. 

Nisuorase kasulikud omadused

Nisuorase pulber on tõeline toitainetepomm, mis sisaldab rohkem kui 90 mineraali ja suurel hulgal teisi organismile vajalikke toitaineid. Nisuorase pulber sisaldab rohkesti klorofülli, millel on ka teadaolevalt mitmesuguseid tervendavaid mõjusid aidates keha puhastada mitmesugustest mürkidest. Pulberis sisalduvad kiudained soodustavad seedimist ning parandavad toitainete imendumist peensooles, takistades aneemia teket. 
Nisuoras aitab kaasa veel valgete vereliblede moodustumisele ja tugevdab seega meie vastupanuvõimet. 
Nisuorasel on anti-kantserogeene toime, vähendab sisemisi põletikke ja nakkusi. Kiirendab haavade paranemist, eemaldab halva hingeõhu ja puhastab hingamisteid.
Nisuorase pulbrit tarvitades paraneb ainevahetus, soolestiku mikrofloora tasakaalustub, paranevad verenäitajad, suureneb viljakus ning hormonaalne kõikumine väheneb.

Võimalikud kõrvaltoimed:

Nisuorase puhul ei saa päris kindlalt välistada veel võimalikke allergiaid või ülitundlikkusreaktsioone. Nisuoras ise ei pruugi olla allergeen, küll aga võib ta vallandada organismis mõne asja vastu ülitundlikkusreaktsiooni.
Kui vahetult pärast nisuorase pulbri tarvitamist peaks tekkima allergiline reaktsioon nagu ebamugavustunne soolestikus, pearinglus, peavalu, palavik või neelamistakistus, tuleks nisuorase tarvitamisest loobuda ning esimesel võimalusel arsti juurde pöörduda. 
 
Kasutatud allikad: webmd.com, draxe.com