+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Mida teha päikesekuivatatud tomatitega?

10.10.2020 / 0 kommentaari
Mida teha päikesekuivatatud tomatitega?

Armastusest e-poest leiad mahe päikesekuivatatud tomatid müügil 400- ja 1000-grammistes pakendites. Osta need endale SIIT

Päikesekuivatatud tomatid on mõnus suupiste ja vahepala. Neil on ka väga palju kasutusvõimalusi. 

Kirsstomatid kaotavad päikese käes kuivamise käigus 88 protsenti oma esialgsest massist ning suured tomatid puhul isegi kuni 93 protsenti. Kogu tomatite toiteväärtus on säilib - alles jäävad lükopeen, antioksüdandid ja C-vitamiin.

Itaallased on tomateid kuivatanud sajandeid. Enne moodsaid konserveerimistehnikaid kasutati tomatite kuivatamiseks katusekive. Tänapäeval on päikesekuivatatud tomatite populaarsus Itaalias vähenenud, kuid kasvanud mujal maailmas.

Päikesekuivatatud tomateid saab kasutada paljudes toitudes, kuigi enamlevinud on see kastmete ja pastaroogade maitsestajana. Samavõrd mõnusad on need köögiviljade, lihatoitude, mereandide  ja leibade maitsestamisel. Proovi lisada tükeldatud päikesekuivatatud tomatit juustusupile, ahjuvõileibadele või värskele salatile.

Veel kasuta neid koduste tortillade tegemisel - sega omavahel kodujuust, basiilik ja päikesekuivatatud tomatite tükid (lõika need kääride või noaga väiksemaks). Lisa jääsalatit ja soovi korral ka kalkuniliha, seeni või tuunikala.

Päikesekuivatatud tomatite maitse on üsna tugev ning veidi soolakas, seega piisab üsna väikesest kogusest. Kui otsustate päikesekuivatatud tomateid enne toidule lisamist leotada (30 min on piisav), siis ärge järele jäänud õli/vett ära visake, vaid kasutage kastmete kastmete valmistamiseks.

BBC Good Food lehelt leiad nt 28 retsepti, kuidas päikesekuivatatud tomateid kasutada. 

Foto: pixabay

Kui sulle see artikkel meeldis, jäta oma arvamus kommentaaridesse või lisa reaktsioon. Proovime luua oma lugejatele kvaliteetset ja huvitavat sisu. 

Huvitavatest pakkumistest esimesena teada saamiseks telli ka meie uudiskirja.

 

Kommentaarid