+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Pistaatsia pähklit hoia külmikus

08.01.2019
Pistaatsia pähklit hoia külmikus

Pistaatsia pähklit ld k (Pistacia vera) mainib juba Vana Testament.
Pistaatsia puu päritolupiirkonnaks on Aasia ja Lähis-Ida, kus seda peetakse delikatessiks.
Arheoloogilised väljakaevamised on tõestanud, et puu ja selle viljad olid tuntud juba 6000 aastat e.Kr.

Toote kirjeldus: Kõrgekvaliteedilise pistaatsiapähkli tunneb ära rohekas-kollasest värvusest, millel on sekka lillat. Pistaatsia pähkleid tuleks säilitada päikesevalguse eest kaitstult, kuivas ning jahedas. Hästi sobib tavaline külmkapp.

Kasutamine: Asenda igapäevased vahepalad pistaatsia pähkliga. Pistaatsiaid võid süüa eraldi, aga neid võib panna ka toidu sisse. On see siis tervislik salat, kodune müslibatoon, jahvatatuna smuutides, kana-või liharoogades või isegi kala garneeringuna.

Kasulikud omadused: Pistaatsiapähklites olevad rasvad on 90 protsendi ulatuses nn head rasvad, mis tähendab, et need on tervele organismile kasulikud. Vitamiin B6 aitab hoida energiataset, nahka ilusana ning silmi tervena, kasulik on see ka ainevahetusele. Lisaks on pistaatsiapähkleis kaaliumi, vaske, magneesiumi ja rauda. Neis pole grammigi transrasvu ega kolesterooli. Pistaatsiapähklites puudub looduslik sool, mis on olemas näiteks sarapuupähklites ja pekaanipähklites. Seega võivad neid tarvitada ka kõrge vererõhuga kimpus olijad, kes peavad igapäevast soola tarbimist kontrollima.

Pistaatsiapähklitel on palju kasulikke omadusi, vitamiinide ja mikroelementide ridu täiendavad süsivesikud, proteiinid, kiudained, fosfor, tiamiinid, mangaan, tsink, foolhapped, A, C , E ja K vitamiinid.
Teaduslike uuringutega on tõestatud pistaatsia pähklite positiivne mõju kolesterooli alandamisel ja südame tervise tugevdamisel, kaalu langetamisel ja kontrolli all hoidmisel, silmade tervisel (kae vähendamine, east tingitud haigused), samuti on neist abi olnud diabeetikutel ning potentsiprobleemiga meestel. Kuna pistaatsiapähkleis on arvestatav kogus vaske, siis see aitab organismil toidust rauda omandada ja võitleb sellega aneemia vastu.

30 grammis on piisav kogus kiudaineid, et seedekulga töötaks optimaalselt. Afrodisiaakumina tarvitamiseks vajaksid mehed umbes 100 grammi pistaatsiapähkleid päevas. Kolme nädala jooksul on uuringute tulemuste põhjal erektsiooniprobleemid poole võrra vähenenud. Uuringu tulemusi kinnitasid ka ultraheliga tehtud vaatlused.

Võimalikud kõrvaltoimed: Kui on varasemalt esinenud allergilisi reaktsioone ükskõik, millise pähkli tarvitamise järel, tasub enne pistaatsiapähkli söömist konsulteerida tervishoiutöötajaga, et välistada allergia.

Kui pistaatsiapähkli söömise järel peaks mõni allergiline reaktsioon (sügelus, naha paistetus, punetus, hingamis-või neelamistakistus) tekkima, tuleks viivitamatult arsti poole pöörduda.

Kuigi mõõdukas koguses pistaatsiapähklite söömine aitab kaalu langetada, ei ole tegemist madala kalorsusega toiduga, mistõttu nende liigtarvitamine võib kaasa tuua hoopis kaalutõusu.
Liigtarvitamisest või organismile sobimatusest võivad märku anda ka tarvitamise järgselt tekkinud gaasid kõhus, kõhulahtisus, kõhukinnisus ning kõhuvalu.

Allikad draxe.com
www.organicfacts.net
wikipedia.org