+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Seedermänni seemned - seemnete tippklass

09.10.2020 / 0 kommentaari
Seedermänni seemned - seemnete tippklass

Armastusest e-poest leiab mahe seedermänni seemneid müügil 120- ja 500- grammistes pakendites. Seedermänni seemned kujutavad endast seemnete tippklassi. Neil on magusapoolne suus sulav sisu ning mõnus võine maitse. Osta seedermänni seemned endale SIIT

Foto: depositphotos

Umbes 20 liigilt männipuult saab piisavalt suuri männiseemneid. Puudel on vaja saada 15-25 aasta vanuseks, et hakata seemneid anda. Suurem osa seemneid saadakse metsikus looduses olevatelt puudelt. Seemned saadakse tavaliselt käbidest kätte käsitsi, millest tuleneb ka seedermänni seemnete kallim hind. 

Männiseemneid saab umbes 18 kuu vanustest käbidest. Seemneid on väga keeruline niisama käbidest kätte saada ning protsessi lihtsustamiseks lastakse käbidel päikese käes kuivada. Seejärel klopitakse käbisid, et seemned lahti tuleksid ning jätkuvalt käbi küljes olevad seemned eemaldatakse käsitsi. 

Seedermänni seemneid katab lisaks käbile ka veel seemne enda koor, mis võib olla lihtsasti eemaldatav aga ka väga tihke ning kõva, mis loomulikult teeb männiseemne töötlemise veelgi keerulisemaks ja aega nõudvamaks. 

Foto: depositphotos

Seedermänni seemned sobivad valatult salatitesse

Seedermänni seemned on kuskil 1,5 cm pikad. Toorena on neil pehme tekstuur ja magus, võine maitse. Seda söömiselamust võrreldakse kvaliteetšokolaadi söömisega - kui sa purustad õrna šokolaadiümbrise avaldub maitsev vedelapoolne sisu. 

USA-s kasutatakse männiseemneid peamiselt pesto koostisosana ja krõmpsuva salati pealisena. Need sobivad samuti hästi küpsetistesse, eriti küpsistesse, ning lisavad maitsenüansi hummusele. 

Veel leiab neid liha- ja kalaroogadest. 

Tavaline praktika männiseemnete puhul on nende röstimine/kuumutamine, et tuua paremini välja seemnete suurepärane maitse. Selleks pane seemned umbes 10 minutiks 170 kraadi juures ahju või vala kuumal alusel olevale pannile. 

Foto: depositphotos

Männiseemned aitavad kaasa kaalu langetamisele

100 grammi seedermänni seemneid sisaldab 712 kcal, millest 68g on rasvad, 9 grammi süsivesikud (4g suhkrud) ja 14g valgud. 

Männiseemned aitavad kaalu langetada, kuigi neis on kõrge rasvasisaldus. Tarbides peotäie seemneid päevas hoiavad need kõhu pikalt täis ning pidurdavad kehal näljahormoonide tootmist, mis paneksid sind uuesti näksima. 

Samuti on seemned head südamele. Neis on kõrge monoküllastumata rasvhapete sisaldus, mis aitab kaasa halva kolesterooli taseme langemisele ning vähendab südamerikete tõenäosust. Veel on männiseemnetes arvestatav E- ja K-vitamiini, vase, raua ja mangaani sisaldus, mis kõik stabiliseerivad vereringesüsteemi. 

Nagu eelnevalt sai mainitud on neis märkimisväärne rauasisaldus - 28 grammis seemnetes lausa 3mg. Huvitaval kombel ei näha seda imelist seemet hea rauaallikana, eriti taimetoitlastele. Raud on ülioluline vereloomes. 

Foto: depositphotos

100g seedermänni seemnetes on 9,33 mg E-vitamiini, mis on 62% päevasest täiskasvanule soovitatud kogusest. E-vitamiin on võimkas antioksüdant, mis pidurdab rakkude vananemist ning hoiab naha siledana. 

Ning loomulikult on männiseemned suurepäraseks energiaallikaks - kõrge oluliste vitamiinide, süsivesikute ning rasvasisaldus tagavad, et juba väike kogus seemneid annab korraliku energialaksu, millega päeva vallutama minna. 

Seedermänni seemnete kõrvalmõjud

Kuigi seedermänni seemned on suurepärane delikaatne snäkk, peab olema sellega ettevaatlik pähkliallergia puhul. Samas öeldakse, et männiseemnete allergia on võrdlemisi haruldane. 

Allikad: thespruceeats.com

Kui sulle see artikkel meeldis, jäta oma arvamus kommentaaridesse või lisa reaktsioon. Proovime luua oma lugejatele kvaliteetset ja huvitavat sisu. 

Huvitavatest pakkumistest esimesena teada saamiseks telli ka meie uudiskirja.

Kommentaarid