+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Suveroheline nisuoras pakatab vitamiinidest

08.01.2019 / 0 kommentaari
Suveroheline nisuoras pakatab vitamiinidest
Nisuoras (ld k Triticum Aestivum) on noored nisuvõrsed ja need on gluteenivabad. Kuivatatud võrsetest tehtud pulber on tõeline tervisepomm nii inimestele kui ka loomadele. Meie e-poest leiad nisuorase pulbrit kolmes suuruses pakendis. 
 
Toote kirjeldus: Roheline pulber, millel on suveroheline värv, uskumatult palju kasulikke omadusi, kuid mida kasutatakse endiselt suhteliselt vähe.
 
Kasutamine: Sõltumata sellest, millised on tervisenäitajad praegu, võib päevase nisuorase pulbriga täiendatud smuuti päevamenüüsse ikkagi lisada. Vees hästi lahustuv pulber on heaks asenduseks neile, kel endal pole võimalik nisuorast kasvatada.
Korraga soovitav kogus on 10-15g, ehk lisa mõned teelusikatäied pulbrit vee, smuuti või kastme sisse. Katseta nisuorase pulbrit ka salati-või dipikastme lisandina.
Nii uskumatu kui see ka pole, sobib nisuorase pulber isegi koogi, jäätise, küpsiste, muffinite ja leiva sisse. Katseta maitset näiteks koos kakao, porgandi, kookose, laimi või vaniljega. 
 
Kasulikud omadused:  Nisuorase pulber on tõeline toitainetepomm, mis sisaldab rohkem kui 90 mineraali ja suurel hulgal teisi organismile vajalikke toitaineid, sh näiteks kasvu soodustavaid aminohappeid arginiini, proliini, seriini, türosiini ja tsüstiini, lisaks on nisuorasejahus suurel hulgal A-, K- ja E-vitamiini. Ka sisaldab jahu C-vitamiini, koliini, tiamiini, riboflaviini, püridoksiini, niatsiini, pantoteenhapet, biotiini, lükopeeni, beetakaroteeni, luteiini ja foolhapet. Nisuorase pulber sisaldab rohkesti klorofülli, millel on ka teadaolevalt mitmesuguseid tervistavaid mõjusid aidates keha puhastada
mitmesugustest mürkidest. Pulber on rikas toitainete poolest ja selles sisalduvad kiudained soodustavad seedimist ning parandavad toitainete imendumist peensooles, takistades aneemia teket ja tõstes energia taset. Sobib organismi aluselise-happelise tasakaalu parandamiseks.
Nisuoras aitab kaasa ka valgete vereliblede moodustumisele ja tugevdab seega meie vastupanuvõimet.
Nisuorast on ammustest aegadest peale kasutatud aneemia korral, tal on anti-kantserogeene toime, vähendab sisemisi põletikke ja nakkusi.
Kiirendab haavade paranemist, eemaldab halva hingeõhu ja puhastab hingamisteid.
Mõningate uuringute järgi sisaldub nisuorases enam kui 100 elementi, mida inimkeha vajab. Olulisim neist on klorofüll, mis annab ka nisuorasele tema rohelise värvi.
Lisaks on selles aminohappeid, seedekulgla tööks vajalikke ensüüme, samuti vitamiine ja mineraale
nagu raud, magneesium, kaltsium, A, C ja E vitamiinid ning seleeni.
Nisuorase pulbrit tarvitades paranenud ainevahetus, soolestiku mikrofloora on tasakaalustunud, paranenud on verenäitajad, suurenenud viljakus ning hormonaalne kõikumine väiksem.
Samuti on täheldatud haavade paremat kinni kasvamist, maksa seisukorra paranemist, paremat une kvaliteeti ja lihtsamat uinumist, nahahaiguste nagu psoriaas ja ekseem leevenemist ning nägemise paranemist sh öösiti.
 
Võimalikud kõrvaltoimed:
Kuigi nisuorase kasulikud toimed on üldteada, ei saa päris kindlalt välistada veel võimalikke allergiaid või ülitundlikkusreaktsioone. Nisuoras ise ei pruugi olla allergeen, küll aga võib ta vallandada organismis mõne asja vastu ülitundlikkusreaktsiooni.
Kui vahetult pärast nisuorase pulbri tarvitamist peaks tekkima allergiline reaktsioon nagu ebamugavustunne soolestikus, pearinglus, peavalu, palavik või neelamistakistus, tuleks nisuorase tarvitamisest loobuda ning esimesel võimalusel arsti juurde pöörduda.
Allergiline reaktsioon võib olla sagedasem neil, kel on ka mõne teise sarnase taime vastu allergia.
 
Kasutatud allikad:
webmd.com
draxe.com

Kommentaarid