+3725268251

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Viirukid - miks neid põletada

25.10.2020 / 0 kommentaari
Viirukid - miks neid põletada

Kõik Armastusest e-poes müüdavad viirukid on looduslikku päritolu ja valminud Eestis käsitööna. Erinevate lõhnade seast leiab kadaka, kaselehe, lavendliürdi, männiokka, metsavaigu, Palo Santo, Salveiürdi ja taruvaigu lõhna. Viiruki põletamiseks aseta koonus selleks ettenähtud kuumakindlale viirukialusele ja süüta koonuse tipp, väldi leegiga põlemist. Osta maheviirukid endale SIIT

Olenemata sellest, kas tegu on pulk- või koonusviirukitega, põletatakse neid rahuliku ja erilise õhkkonna loomiseks. Tihti alustab viirukite põletamine mingisuguse rituaali või tseremoonia algust. Viirukid pärinevad juba 2000 aasta tagusest ajast ja nende põletamiskommet leiab väga erinevatest kultuuridest. 

viiruk alusel

Foto: unsplash

Indias süüdatakse viirukid Hindu rituaalide tarbeks ja Jaapanis on viirukite põletamisele lausa pühendatud omaette praktiseerimisharu nimega kōdō. 

Viirukid on viimastel aastatel palju populaarsust kogunud, sest aina rohkem inimesi tegelevad joogaga, praktiseerivad erinevaid meele-täius (mind-fulness) taktikaid ja mediteerivad, kus viirukite põletamine aitab neid protsesse oluliselt parandada ja meeldivamaks muuta. Viirukite imeline lõhn rahustab iga närvilise südame. 

Viirukite mõju

Viirukeid kasutatakse mediteerimise ajal mõtete puhastamiseks ja nende abil luuakse suurepärane õhkkond palvetamiseks ja seesmiselt puhastumiseks. 

Veel tuleb välja, et igasugused kuulujutud viirukite tervendavate ja psühhoaktiivsete mõjude kohta, ei pruugigi olla tegelikult valed. Science News (varsti 100-aastaseks saav teadusajakiri) uudise andmetel võib viirukite põletamine leevendada ärevust ja depressiooni aktiveerides selleks vastavad ajukanalid. 

viiruk mustal taustal

Foto: unsplash

Palo santo viirukid

Palo Santo on imeliselt lõhnav võimas puu, mille suits on nii võimas ja väekas, et šamaanid kasutasid seda juba iidsetel aegadel rituaalides. Palo Santo suits aitab kiiremini paraneda külmetushaigustest ja ravida edukalt peavalusid.

palo santo viiruk

Kadaka viirukid

Suitsusel kadakal on aromaatsed omadused, mis desinfitseerivad õhku, on stressivastased ja rahustava toimega, vabastavad apaatiast, üleväsimusest ja aitavad unetuse korral. Kadaka viirukites on puhas põhjamaine kadakas, mis lõhnab nagu suvine lõke.

kadaka viiruk

Kaselehe viiruk

Kase-kadaka viiruk toob Sinu koju suitsusauna võlu ja koos moodustavad nad võimsa tandemi - kadakas desinfitseerib ja kask värskendab Sinu ruume. Kaselehe viirukite lõhn meenutab kaseviha lõhna suitsuses saunas.

kaselehe viiruk

Lavendli viiruk

Kadaka-lavendliürdi viirukisse on lisatud aroomiteraapiast tuntud lavendli õisikuid. Lavendel on paljude jaoks lausa rituaaltaim, mis toob tuppa tõeliselt värskendava ja samas rahustava lõhnapahvaka. See on maagiline ja väekas taim.

lavendliürdi viiruk

Männi viirukid

Kadaka-männiokka viiruk toob tuppa männimetsa magusa aroomi. Männiokka eeterlikud õlid viivad meid otsekui tervislikule jalutuskäigule mereäärsesse männimetsa.

männiokka viiruk

Metsavaigu viiruk

Ümmargused lõhnapallid/taimesuitsud sisaldavad meie oma põhjamaa rannikul karastunud kadaka-, männi-, kuuse- ja taruvaiku ning vürtsiks näputäis lõunamaise metsa kuninganna Boswellia sacra ehk viirukipuu vaiku. 

männivaigu viiruk

Salveiürdi viiruk

Salvei-kadaka viiruk toob Sinu koju indiaani müstikat.

Taruvaigu viirukid

Taruvaigu–kadaka viiruk toob Sinu koju eeterliku magusa mesitaru lõhna.

Kanepi viiruk

Kanepi viirukid on tavaliselt tehtud siiski nö kulinaarsest kanepist ehk kanepist, mis ei sisalda psühhootilist ainet. Samas peetakse kanepi viirukeid siiski võrreldes teiste viirukitega rohkem rahustavateks. 

Sandlipuu viiruk

Sandlipuul on samuti väga rahustav toime ja seetõttu kasutatakse sandlipuu viirukeid ärevuse leevendamiseks. Kui Sulle tundub, et oled väga närvis, siis on õige aeg süüdata sandlipuu viiruk. 

Allikad: eco-chick.com

Kui sulle see artikkel meeldis, jäta oma arvamus kommentaaridesse või lisa reaktsioon. Proovime luua oma lugejatele kvaliteetset ja huvitavat sisu. 

Huvitavatest pakkumistest esimesena teada saamiseks telli ka meie uudiskirja.

Kommentaarid